Иван Викиќ совлада германски „ѕвер“ од 115 кг за интернационален појас

Вечерва Викиќ Иван, поранешниот борач на Спартак и сегашен на Балканец, извојува победа против Германецот Франк Корц (115 кг) на ММА настанот „ММА вор чемпионшип“ Сјеница, Србија, и го освои интернационалниот појас.

Како што вели Иван: „Беше опасно и крваво, но успеав да совладам ѕвер од 115 килограми. Ова е подарок за мојот син кој денес го слави седмиот роденден“.

Викиќ тоа го направи на 10 секунди пред крајот на првата рунда.

Ipon.mk

print