Златичанин славеше со нокаут во првата рунда во Њујорк (ВИДЕО)

Дејан Златичанин (23-1, 16 КО) успешно се врати на рингот во Њујорк.

Поранешниот шампион на ВБЦ во лесна категорија со нокаут во првата рунда го порази Хевинсон Херера (22-14-1, 16 КО).

33-годишниот Црногорец го затвори Колумбиецот во аголот и го собори со три удари со левицата. Следната борба треба да биде на пролет.

.

print

Можеби ќе ви се допадне...