Златен медал за Столе Смилковски на Гран при Кроација

Столе Смилковски (-55 кг) од Олимпики спорт го освои првото место во јуниорска конкуренција совладувајќи го Ланди Матео од Мастер Рапид на силниот Меѓународен карате турнир Гран при Корација во Самобор, Хрватска.

Да посетиме дека Моника Пендаровска и Петар Заборски се во финалето на своите категории во У-21, а Ангела Мојсовска го освои бронзениот медал во оваа конкуренција. Сите се од Макпетрол.

Ipon.mk

print

Можеби ќе ви се допадне...