Златен медал за Ненад Келебиќ на Европското првенство во вадокај карате

nenad-kelebik-prv-na-vado-kaij-prvenstvoto-2016

Ненад Келебиќ (-67 кг) го освои златниот медал на Европското вадокај првенство во Белгија овој викенд.

Каратистот на Цветан Димов имаше одличен настап во вадо кај репрезентацијата на Македонија. Покрај него на Европскиот шампионат настапија и Енес Смаилагиќ и Самир Салиу.

Ipon.mk/В.Д.

print

Можеби ќе ви се допадне...