Златен за Фаик Весели, сребрен за Филип Несторвски и бронзен за Столе Смилковски на Гран при Хрватска

Faik Veseli prv na Gran pri Hrvatska 2016

Прво место за Фаик Весели од Олимпик спорт на Гран при Хрватска во Самобор. Тој го освои златниот медал на исклучително силниот турнир во Самобор во категоријата до 52 килограми во кадетска конкуренција.

Dimitar i Filip nestorovski

Филип Несторовски (-70 кг, кадет) од Металург е втор, бидејќи во финалето беше поразен од Ади Гјурик од репрезентцаијата на Словачка.

Stole Smilkovski tret na Gran pri HR

Столе Смилковски (-57 кг), исто така од Олимпик спорт, во кадетска конкуренција го  освои третото место.

Ace so Fail i Stole na GP HR

На турнирот учествуваат рекродни 1830 натпреварувачи.

Ipon.mk/В.Д.

print

Можеби ќе ви се допадне...