Ентони Џошуа: Еден ден ќе бидам поразен

Светскиот шампион на ВБА, ИБФ, ИБО во тешка категорија Ентони Џошуа (19-0, 19 КО) рече дека сега поинаку би се борел со Владимир Кличко (64-5, 53 КО).

„Кога ќе осврнам наназад, сфаќам дека можев многу полесно да го победам Владимир Кличко, но победата е моја, но тоа може да се постигне на поинаков начин. Еден ден ќе дојде времето кога ќе бидам поразен и би сакал покажам во тој момент дека можам да се променам“, изјави британската ѕвезда за Скај спортс.

AJ: I'LL BE RAMMING MY JAB DOWN HAYE AND WILDER'S THROATS WATCH @anthony_joshua #ajbxng

A post shared by KNUCKLE-UP TV (@knuckleuptv) on

.

print

Можеби ќе ви се допадне...