Емил Павлов: Си го загарнтирав местото во репрезентацијата за ЕП, за да станам европски шампион (ФОТО)

Emil na piedestal BP

Емил Павлов по освјувањето на бронзениот медал на Европските игри во Баку, Азербејџан, вчера имаше посериозен тест на фромата по долгата пауза. Поверката беше успешна, затоа што на рутиниран начин и во стил на голем шампион го понесе златниот медал на Балканското карате првенство за сениори, кое го носи приматот на мини европско првенство.Emil sampion sam

„Овој златен медал од Балканското првенство ми значи многу, бидејќи во изминатиот период доста напорно се подготвував и со овој успех си го загарантирав местото во репрезентацијата за Европското првенство во месец мај. Сега на следните натревари ќе настапам порастоварен и без притисок. Полека ќе ја темпирам формата за Европското првенство и се надевам дека ќе го повторам успехот од 2014 година“, изјави Павлов за Ipon.mk.

Emil borba finale

Ipon.mk/В.Д.

print

Можеби ќе ви се допадне...