Елес Асанов не го мина Кин на Европското првенство во Русија

Елес Асанов во дебитантскиот настап на Европското првенство за јуниори во Анапа, Русија, загуби на поени од Давид Кин.

Утре настапува Алпај Демиров и се бори со Русланс Залис од Литванија.

Европско првенство за јуниори:

 -52 кг Елес Асанов – Давид Кин (Шкотска) – 19 боксери, 1/8 финале

-63 кг Алпај Демиров – Русланс Залис (Литванија) – 22 боксери, 1/8 финале

+80 кг Адријан Аземи – Тимур Авудијан (Русија)/Вилјам Хоув (Англија) – 15 боксери, ¼ финале

Ipon.mk

print