Екслузивно од Белатор 180 – Аки Петковски: Се сретнав со Федор, за жал изгуби мојот омилен борец! (ФОТО)

Македонскиот борец Александар Аки Петковски синоќа во живо ги следеше Федор Емилијаненко, Мајкл Чендлер, Кел Сонен, Вондерлеј Силва и другите на Белатор 180 во Њујорк.

Битолчанецот кој  настапува во повеќе боречки спортови за Ipon.mk вели:

„Одличен турнир! Прв пат да се одржи толку голем турнир во Њујорк, затоа што до скоро ММА не беше легализиран. Голем број на ѕвезди со кои имав можност да се запознаам. Бев со неколку другари од тимот К доџо, каде што тренирам и се подготвувам. Федор и Мајкл Чендлер се моите омилени борци, но, за жал, изгубија“.

Инаку, Петковски подготвува за еден од најголемите грапплинг турнири на НАГА.

Ipon.mk/В.Д.

print

Можеби ќе ви се допадне...