Едсон Барбоза – Пол Фелдер 2 на УФЦ 242

УФЦ подготвува нова голема борба за настанот во Абу Даби на 7 септември. Ќе видиме меч во лесна категорија меѓу Едсон Барбоза и Пол Фелдер.

Тие веќе имаа една здрава битка во 2015 година, која беше прогласена за борба на вечерта и Бразилецот победи со судиска одлука. Годинава видовме по една борба од двајцата, а Барбоза во март загуби со тежок нокаут од Џастин Гаетје, додека Фелдер го порази Џејмс Вик во февруари.

Едсон победи само во една од последните четири борби, а Фелдер загуби еднаш во последните пет настапи. Поразот беше во средна категорија против Мајк Пери во јули минатата година.

https://twitter.com/BigMarcel24/status/1146874027522383872?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwgr%5E393039363b74776565745f6d65646961&ref_url=https%3A%2F%2Fmma.bg%2Fnovini%2Fmma-novini%2Fedson-barboza-sreshtu-paul-felder-2-na-ufc-242-
print