Еди Шерифовски стигна до репасажот на Европскиот куп во Копер

Еди Шерифовски (-73 кг) во репасажот се бори за бронзениот медал со Мартин Содеберг од Шведса на Европскиот џудо куп за кадети во Копер, Словенија.

Шерифовски во првата броба славеше  против Аугустин Марковиќ од Хрватска со вазари, но во наредната борба е поразен со ипон од правкот во оваа категорија Лев Смагин од Украина.

Во репасажот загуби од Швеѓанецот Мартин Содеберг со два вазари и не усепа да се бори за третото место.

Ipon.mk/В.Д.

print

Можеби ќе ви се допадне...