Еди Шерифовски со една победа на Европскиот куп во Загреб

Нашиот џудист Еди Шерифовски (-73 кг) победа со ипон против Себастијан Росу од Романија на Европскиот џудо куп за кадети Загреб 2018.

Но, во вората борба беше поразен од Мохамед Шваебиш од Германија со ипон, кој, за жал не стигна до полуфиналето за да му овозможи репасаж. Сепак, важно е што Еди постепено влегува во посакуваната форма.

Да потсетиме дека вчера Еди Шерифовски (-66 кг) го освои златниот медал.

Ipon.mk

print

Можеби ќе ви се допадне...