Еди Херн: Следниот противник на Џошуа може да биде неочекуван противник (ВИДЕО)

Промоторот на Ентони Џошуа Еди Херн, кажа нешто за следниот ривал на светскиот шампион во тешка категорија.

Носителот на појасите на ВБА, ВБО, ИБФ и ИБО може да има интересен противник за меч напролет 2019 година.

„Сé ќе биде јасно во иднина, но дали следниот ривал на Џошуа може да е различен од оние за кои до овој момент се зборуваше? Да. Ривал на Џошуа може да биде Вајлдер или Вајт, но е можно против него да се соочи и друг боксер, неочекуван боксер, ќе видиме“, рече Херн.

https://twitter.com/EddieHearn/status/1063674220201345024?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1063674220201345024&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.sportal.bg%2Fnews.php%3Fnews%3D756595

Еден од можните ривали на Џошуа е и Кубрат Пулев, кој е задолжителен кандидат во верзија на ИБФ.

.

print