Еди Алварез: Супер сум возбуден за да се направи нешто насилно

edi-alvarez-msg

Еди Алварез не ми недостига самодоверба пред првата одбрана на титулата против Конор Мек Грегор.

По завршувањето на отворениот тренинг на паркетот во Медисон сквер гарден кажа неколку зборови за тоа како планира да ја задржи титулата.

„Мислам дека ќе го погодам со силен удар. Мислам дека тој човек е загрижен за граплингот и борењето. Додека тој размислување за тоа ќе го погодам со силен удар и ќе го присилам да се предаде“.

Алварез кој го освои појасот во јули против Рафаел дош Ањош во обложувалниците е во позиција на аутсајдер.

„Видете, се борев 13 години за да дојдам до оваа сцена, пред најголемата публика и супер сум возбуден за да се направи нешто насилно. Ова е магија, чиста магија“.

print

Можеби ќе ви се допадне...