Егоров против Алжирецот Хребаче на Светското првенство за У-23 во Полска

 

Владимир Егоров утре во првото коло на Светското првенство во борење за помлади сениори (У-23) во слободен стил во Бидгошч, Полска, се среќава со Абделхак Хербаче од Алжир.

Единстевниот македонски борач ќе се натпреварува во категоријата до 57 килограми во која има 27 натпреварувачи.

Ipon.mk

print

Можеби ќе ви се допадне...