Дош Сантос е полесен 6,5 килограми од Иванов (ВИДЕО)

Во Боисе, Ајдахо, се одржа мерењето за УФЦ Фајт најт 133.

Откако го реши проблемот со Американската антидопинг агенција, Жуниор дош Сантос во првиот меч од мај 2017 година кога изгуби со нокаут во борбата за појас од Стипе Миочиќ, се бори со Благоја Иванов. 31-годишниот поранешен шампион на ВСОФ од Бугарија, на кого ова ќему биде првата борба за УФЦ.

34-годишниот Бразилец тежеше 112,3 килограми, а Иванов 116,8.

Во првата борба од декември 2015 година и суспензијата поради падот на допинг-тестот, Чад Мендес против МајлсЈури ќе се обиде да ја прекина низата од два порази.

За овој настан нема да се одржи церемонијално мерење.

UFC Fight Night 133:

Junior Dos Santos (112.3) vs. Blagoy Ivanov (116.8)
Sage Northcutt (77.1) vs. Zak Ottow (77.3)
Dennis Bermudez (66.2) vs. Rick Glenn (66.2) Randy Brown (77.3) vs. Niko Price (77.1)
Myles Jury (66.2) vs. Chad Mendes (66.2)
Marion Reneau (61.7) vs. Cat Zingano (61.7)

Alejandro Perez (61.7) vs. Eddie Wineland (61.7) 

Darren Elkins (65.8) vs. Alex Volkanovski (66)
Said Nurmagomedov (57.2) vs. Justin Scoggins (57)
Raoni Barcelos (66) vs. Kurt Holobaugh (65.8)

Liz Carmouche (57.2) vs. Jennifer Maia (57.2) 

Mark De La Rosa (56.7) vs. Elias Garcia (56.7) 

Jessica Aguilar (52.4) vs. Jodie Esquibel (52.6)

#UFCBoise weigh-ins live from Idaho.No ceremonial weigh-ins today, but face-offs will follow at 11 a.m. MT local time.

Posted by MMAjunkie on 2018 m. Liepa 13 d., Penktadienis

 

.

print

Можеби ќе ви се допадне...