Дионтеј Вајлдер го одработи актерското деби

Додека Тајсон Фјури во шпанската Марбела се подготвува за реваншот, Дионтеј Вајлдер го оствари својот сон за глума.

Светскиот шампион во тешка категорија на ВБЦ на Инстаграм објави неколку фотографии од филмскиот сет, но не откри за што точно се работи.

„Излегуваат големи работи. Само почекајте да ги видите шампионите – светло, камера, акција“, напиша Американецот.

„Тоа е ден на кој се радувам. Кога ќе завршам сакам да бидам на телевизија … Мојата вистинска страст е актерството. Секогаш глумеав во црквените претстави и такви работи. Сакав да бидам совршен Се сеќавам декаречениците што не можев да ги запомнам ги преработив во мои и тоа секогаш финкционираше, бидејќи бев свој. Сакам да го земам сценариото и она што не можам да го запематам да го преработам. Знам како да навлезам во ликот, го правам тоа кога д Дионтеј Вајдлер преоѓам во „Бронзениот бомбардер“.

https://www.instagram.com/p/BsbsH0ggOhb/?utm_source=ig_embed

.

print