Денес во Штип ќе се одржат квалификации за бокс лигата на Македонија

Денес во Штип се одржуваат квалификациите за учество во лига систем во бокс за сениори, јуниори и кадети за 2017 година.

Организатори на квалификациите се Боксерската федерација на Македонија и БК Пинк Пантер и БК Баргала од Штип.

Борбите ќе започнат во 17 часот во спортската сала „Јордан Мијалков“.

Ipon.mk/В.Д.

print

Можеби ќе ви се допадне...