Дана Вајт: Секој борец од УФЦ може да го победи Флојд Мејведер! (ВИДЕО)

Dana Vajt

Шефот на најпопуларниот ММА синџир на планетата УФЦ, Дана Вајт, изјави дека секој негов борец е способен да ја победи суперѕвездата на професионалниот бокс Флојд Мејведер.

 Шефот на организацијата изгледа како да е загрижен, бидејќи конкурентскиот спорт повторно почна да враќа своите поранешени позиции и ќе ги собори сите рекорди во одниос на приходите.

„Секој од овие момци, дури и девојка како неа (Вајт тоа го зборува за време на интервјуто за TMZ, посочувајќи ја Пејџ ван Зант) може да го порази. Бокс е само една од работите. Овие момци прават сè и тие ќе му удрат клоци по задникот на Мејведер“, категоричен е Вајт.

print

Можеби ќе ви се допадне...