Головкин и Канело точни на мерењето (ВИДЕО)

Девет и пол илјади луѓе во Лас Вегас во живо гледаа мерењето за бробата за светската титула во средна категорија меѓу Генадиј Головкин и Канело Алварез.

Шампионот на ИБФ, ВБА, ВБЦ и ИБО од Казахстан беше на границата од категоријата 72,6 килограми, како и Мексиканецот.

Канело Алварез (72,6) – Генадиј Головкин (72,6)
Џозеф Дијаз (57.2) – Рафаел Ривера (57, мора да намали половина килограм)
Диего де ла Хоја (55.3) – Ренди Кабалеро (54,8)
Рајан Мартин (61.2) – Франциско Рохо (61.4)

.

print

Можеби ќе ви се допадне...