Головкин и Канело на отворен тренинг во Лос Анџелес (ВИДЕО)

Генади Головин (37-0, 33 KO) и Сoл Алварез (49-1-1, 34 KO) го одработија отворениот тренинг за навивачите во Лос Анџелес.

Казахстанецот во својата прва борба во Лас Вегас 16 септември ги брани ВБА, ИБО, ВБЦ и ИБФ светските титули во средна категорија.

„Ова е најголемата борба во мојата кариера. Канело е најголемиот шампион и најголемо име“, рече ГГГ.

.

print

Можеби ќе ви се допадне...