Глигор Стојанов: Сабота е мој ден – станувам шампион! (ФОТО)

gligor-i-cecenecot

Глигор Стојанов утре вечер ќе се бори против Сејфулах Хабахадов на Елит фајт најт (ЕФН) 7 во Софија, Бугарија.

gligor-s-emeri

„Многу сакам да станам шампион. Ќе дадам се од себе. Ќе биде многу тешко. Во сабота е мој ден.

Ако го победам Чененецот, ќе имам уште една борба за појасот. Чеченецот е повеќекратен шампион на Европа. Тоа ќе биде тешка борба, како сите борби што ги правам. Искусен борец е, ама и јас сум добро подготвен и сигурен во мене“,изјави за Ipon.mk, струмичанецот Глигор Стојанов.

gligor-i-site-borci

Тој ги повикува сите љубители на боречките вештини да дојдат во Софија и да го бодрат. Инаку Стојанов живее и тренира мај тај во Тајланд и е еден од најдобрите македонски борци.

ELITE FIGHT NIGHT 7 – МАЈ ТАЈ:

Турнир за учесник на Купот на кралот:

Глигор Стојанов – Швајцарија/ Македонија

Марсин Лепковски – Полска

Владимир Конски – Словачка

Сејфулах Хамбаходов – Чеченија

Ipon.mk/В.Д.

print

Можеби ќе ви се допадне...