Вукашин Јовановиќ прв на „Никон опен“ во Софија (ФОТО)

Вукашин Јовановиќ од  Карате клубот Шампион  – Крива Паланка вчера го освои првото место на Межународниот турнир „Никон опен “ во Софија, Бугарија.

Инаку, Јовановиќ е државен првак во негова категорија за 2017 и вицешампион на Балканот.

Ipon.mk

print

Можеби ќе ви се допадне...