Буакав Банчамек во добар меч го победи Кулијаба (ВИДЕО)

Букав Банчамек беше главната ѕвезда на Ол стар фајт 2/ All Star Fight 2, чиј е номинален промотор.

35-годишниот тајландски борец во добар меч по мај тај правилата го победи со одлука на судиите Сергеј Кулиjабa.

Украинецот неодамна се пласира во четвртфиналето на турнирот Кунлун фајт турнирот во категоријата до 70 килограми, каде што ќе мора да се бори со Србинот Никола Цимеша.

Актуелниот шампион на стадионот Раџадамнем, Сибмин Ситчефбунтум на поени го победи Андреја Кулебин, а Паком ПК Саенчај мај тај џим на ист начин славеше против Украинецот Игор Либченко.

Буакав би требало да се бори и на Ол стар фајт 3 во Париз на 10 декември.

.

print

Можеби ќе ви се допадне...