Вондерлеј Силва најави четврта борба со Квинтон Џексон

Се чини дека ќе видиме и четврта борба меѓу Вандерлеј Силва и Квинтон Џексон.

41-годишниот Бразилец објави дека ќе се бори со 39-годишниот Рампејџ на 29 септември на настанот на Белатор во Калифорнија.

Моменталниот резултат е 2-1 за „Акс Убиецот“. Поранешниот шампион на Прајд славеше со два брутални нокаути во борбите под закрилата на јапонската промоција 2003 и 2004 година. Раппејџ го нокаутира Силва во последната борба на УФЦ во 2008-ма.

И двајцата изгубија во последните мечеви со одлука на судиите од Каел Сонен.

https://www.facebook.com/wanderleisilvaoficial/videos/1970355586332460/

.

print

Можеби ќе ви се допадне...