Владимир Кличко не жали за крајот на кариерата

Владимир Кличко не е тажен поради крајот на професионалната боксерска кариера. Украинецот ја коментираше неговата одлука за агенцијата ТАСС.

Тој се пензионираше откако во април загуби во историскиот меч со Ентони Џошуа. Неколку месеципред судбоносната одлука ветеранот ги разгледуваше сите можности. Имаше можност да направи реванш меч со Џошуа, но на крајот одлучи да ги закачи ракавиците на клинец.

„Не ми е жал за одлуката. Ова беше вистинскиот чекор, една од најкомплицираните одлуки во мојот живот, и мило ми е што ја донесов“, изјави Кличко.

.

print

Можеби ќе ви се допадне...