Витали Кличко до Фјури: Користи помалку кокаин и стероиди

Поранешниот светски шампион во бокс во тешка категорија Витали Кличко му се закачи на Тајсон Фјури, кој го порази неговиот брат Владимир. Баткото не беше задоволен од коментарите и предизвикот на скандалозниот Англичанец.

„Сакам да се борам со постариот брат, бидејќи помладиот не беше достоен ривал”, напиша пред неколку дена на Твитер.

Одговорот на Витали го тресна Фјури од земја.

„Можам само да посакам Фјури да користи помалку кокаин. А и стероиди, бидејќи тоа е лошо за здравјето“, рече Витали.

.

print

Можеби ќе ви се допадне...