ВИДЕО најава за Џошуа – Паркер

Скај спорт објави официјално видео најава за борбата за обединување на светските титули во тешка категорија на 31 март во Кардиф.

Се борат двајцата непоразени шампиони. Од една страна, домашниот боксер, 28-годишниот ВБА, ИБФ и ИБО шампионот Ентони Џошуа (20-0, 20 KO), а од друга страна, 26-годишниот шампион на ВБО од Нов Зеланд, Џозеф Паркер (24-0, 18 KО).

SKY UK AJ v JP promo

Check out the Sky Sports UK promo for Anthony Joshua v Joseph Parker.

Posted by Duco Boxing on 2018 m. kovo 10 d.

.

print

Можеби ќе ви се допадне...