Вајлдер: Против Ортиз ќе ја забележам најбрзата победа

Шампионот на Светскиот боксерски совет (ВБЦ) во тешка категорија, Дионтеј Вајлдер (САД), се закани дека ќе го нокаутира уште во почетните рунди својот ривал Луис Ортиз (Куба) на 3 март.

https://twitter.com/BronzeBomber/status/958465979649990656?ref_src=twsrc%5Etfw&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.sportal.bg%2Fnews.php%3Fnews%3D707629

„Овој меч најверојатно ќе заврши пред финалниот удар на гонгот. Ова ќе биде мојата најбрза нокаут победа. Очекувам да направам многу големи работи, но луѓето ја прифаќаат мојата увереност како ароганција. Тие не разбираат дека ова е нормално за боксот. Кога ќе забележам победа над Ортиз, не сакам да слушнам дека е стар и затоа изгубил“, изјави Американецот.

.Ортиз и Вајлдер сè уште немаат пораз во професионалниот бокс.

.

print

Можеби ќе ви се допадне...