Буакав поразен од Џони Риска за титулата на Енфужн (ВИДЕО)

Букав Банчамек во Абу Даби се бореше за титулата на Енфужн до 70 килограми.

35-годишната тајландска легенда беше поразена со донекаде со сомнителна судиска одлука по пет рунди од агресивниот бранител на титулата, Шпанецот Џони Риска.

Ова е негов прв пораз од ноември 2016 година кога беше сериозно оштетен против Ји Лонг во Кина. Потоа направи седум победи.

.

print

Можеби ќе ви се допадне...