Буакав го скрши немоќниот Хлали (ВИДЕО)

Букав Банчамек својата трета борба оваа година ја одработи во Бангкок.

Во главната борба на првиот настан на организацијата Ол стар фајт на крајот од првата рунда го нокаутира немоќниот Французин Азиз Хлали.

Хлали има победа во 2015 година против шампионот на Лумпини Сингдам Кијатмукао.

Пакорн со одлука на судиите беше подобар од Џулиј Лоб.

На линкот можете да го видите целиот настан од Бангкок, а мечот Букак-Хлали почнува на 1:17:23.

.

print

Можеби ќе ви се допадне...