Буакав Банчамек го победи Русинот Пашорин (ВИДЕО)

Буакав Банчамек беше главна ѕвезда на „Ол старс“ настанот во Бангкок.

36-годишниот Тајладецн го победи Рускинот Артем Пашпорин. Двократниот победник на K-1 MAX против поранешниот W5 шампион славеше со едногласна одлука на судиите по три рунди.

Ова беше нивна втора борба, а првата 2015 година заврши со истиот исход.

На Буакав ова му е шестата последователна победа и втора оваа година. Во претходниот меч на крајот на јануари го нокаутира Данецот Никлас Ларсен.

.

print