Брутален нокаут на Буакав, Цимеша сопрен во четвртфиналето на Кунлун фајт (ВИДЕО)

Кунлун фајт 67 се одржа во кинескиот Хаинан.

Во главната борба на вечерта Букав Банчамек во втората рунда тешко го нокаутира Маруан Тутух.

Супербон Банчамек влезе во полуфиналето победувајќи го со мнозинска одлука на судиите поранешниот шампион на Глори Давит Кири, Марат Григоријан го порази одличниот млад борец Мохамед Мезуари, додека Џијанис Зуев го елиминира Французинот Јохан Драи.

Јанг Жуо го освои турнирот на осумината победувајќи во финалето со судиска одлука Сингдам. Претходно ги елиминира Дејвид Меџи и Веи Нингхуи.

Брилијантната низа на Никола Цимеша во Кина се прекина во четвртфиналето на турнирот до 70 килограми. Борецот на новосадски Ронин џим загуби со одлука на судиите од Украинецот Сергеј Кулиjаб.

.

print

Можеби ќе ви се допадне...