Бронзени медали за Виктор Крстевски и Доан Османи на Гран при Хрватска

Viktor Krstevski

Македонските каратисти освоија уште два бронзени медали на силниот Меѓународен турнир Гран при Хрватска во Самобор.

duan Osmani so Arlind vo Umag

Виктор Крстевски (-84 кг, У-21) од Металург и Доан Османи (-76 кг, јуниори) од Фати ги освоија бронзените медали.

Да потсетиме дека утрово Фаик Весели (Олимпик спорт) го освои првот во категоријата до 52 килограми во кадетска конкуренција, а Филип Несторовски (-70 кг, кадет) од Металург беше втор, додека Столе Смилковски (-57 кг), исто така од Олимпик спорт, во кадетска конкуренција го освои бронзениот медал.

На турнирот учествуаат рекордни 1813 натпреварувачи од 206 клуба и репрезентации од 23 земји.

Ipon.mk/В.Д.

print

Можеби ќе ви се допадне...