Босанец скрши 111 цигли со глава за 35 секунди и го собори Гинисовиот рекорд

Таеквондо шампионот Керим Ахметспахиќ (16) од Босна и Херцеговина го собори светскиот рекорд по бројот на скршени цигли со глава.

Медиуми од целиот свет ја пренесоа веста за подвигот на младиот Керим, воодушевени од неговата вештина.

Тој скрши 111 цигли за само 35 секунди.

Делегација од Гинисовата книга на рекорди беше на самото место со цел да го сними овој неверојатен рекорд.

Погледнете го видеото!

.

print

Можеби ќе ви се допадне...