Борец заработи дупка во черепот

Претходно оваа недела еден млад борец на мај тај загуби меч откако неговиот противник со лактот му го скрши черепот.

Не се знае многу за причинителот на штетата, но „жртвата“ била подложена на операција и сега се опоравува.

Ова не е прв ваков случај во ММА – во кафезот на Белатор Мајкл Веном -Пејџ му го заби колено во главата на Евангелиста Киборг. И покрај тоа што инцидентот се случи пред околу 18 месеци, се очекува враќање на Бразилецот.

Џони Бетс ја сподели информацијата за непријатниот случај оваа недела:

Bit of a nasty injury caused by a big elbow on Monday night at Patong stadium. He had surgery last night, wish him a quick recovery! #SkullFracture #MuayThai

Posted by Jonny Betts on 2017 m. gruodis 14 d.

.

print

Можеби ќе ви се допадне...