Борецот на Глори Адесања го нокаутира Гилард во ММА меч (ВИДЕО)

Кариера Мелвин Гилард (32-18-2) е во слободен пад.

По поразот со тежок нокаут на ММА меч во Кина во почетокот на јуни изгуби во bareknuckle натпревар во почетокот на јули.

34-годишниот Американец доживеа нов пораз на настанот АФЦ/AFC 20 во Мелбурн од кик боксерот на Глори и непоразен ММА борец Израел Адесања (10-0). Гилард беше препуштен на милост и немилост на нигериско-новозеландскиот борец и веќе во првата рунда чекаше судијата да ја прекине борбата и да го спаси. Ова беше седма ММА борба по ред без победа.

Сепак, треба да се спомене дека Адесања кој во јануари загуби од Џејсон Вилинс во борбата за титулата на Глори во средна категорија значително повисок од Џилард.

.

print

Можеби ќе ви се допадне...