Борба на Димитар Ѓоргиев од Европскиот куп во Карловац (ВИДЕО)

Dimitar prv na EK karlovac

„Еве вака изгледа еден натпревар на трикратен светски шампион! Техника, брзина, сила, прецизност, фокусираност и најважно од се брилијантен ум е формулата за успех на овој неверојатен човек. Премногу сум горд“, напиша еден фан на ФБ профилот кај Димитар Ѓоргиев по првото место на Европксиот куп во Карловац-Хрватска.

Погледнете ја борбата на Димитар.

https://youtu.be/JicX7dUQ2yo

print

Можеби ќе ви се допадне...