Боксерски тренинг на Конор Мек Грегор (ВИДЕО)

УФЦ шампионот во лесна категорија, Конор Мек Грегор, изјави дека планира да ја стави во мирување својата кариера во УФЦ, за да се боксира против Флојд Мејведер.

Ирецот објави снимка од боксерскиот тренинг од СБГ салата во Даблин.

https://youtu.be/TdPSkDh16JU

print

Можеби ќе ви се допадне...