Боб Сап нокаутиран во Турција (ВИДЕО)

Боб Сап настапи на Микс фајт шампионатот во турскиот Измир.

44-годишниот Американец по обичаеј ја заврши борбата за помалку од една минута, што го изнервира неговиот противник Селчук Устабаши, кој го удари и додека беше на подот.

Легендарниот Питер Аертс настапи во егзибициски меч со Атакаман Арслан.

.

print

Можеби ќе ви се допадне...