Боб Сап во Франција повторно влегува во ринг

Боб Сап ќе се врати во рингот во кик бокс меч во Франција.

На петтото издание на Сент Тропе Фајт најт на 4 август и ќе се бори против домашниот борец Тони Грегори.

39-годишниот Французин има големо искуство и во боксот и во кикбоксот. Во боксот има победа над Карлос Такам, а во кик бокс славеше против Даниел Гите, Ерол Цимерман, Јорген Крут, Патрис Квартерониroni, Петар Мајсторовиќ, Витали Ахраменко, Алексеј Игнашов, Франс Бота и Игор Михаљевиќ. Во 2012 на Глори во Брисел загуби со технички нокаут од Игор Јурковиќ.

43-годишниот Сап последен кик бокс меч имаше на новогодишната ноќ во 2015 година, кога на Ризин со техничка одлука во реваншот по шутбоксинг правилата го порази Акебоно.

print

Можеби ќе ви се допадне...