Били Џо Сандерс го нокаутира Косерес и ја одбрани титулата

Светскиот шампион на ВБО во суперсредна категорија Били Џо Сандерс забележа импресивна одбрана на титулата. Тој го нокаутира непоразениот Марсело Касерес на галавечерта во Лос Анџелес.

https://twitter.com/MatchroomBoxing/status/1193367207566200832?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1193367207566200832&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.sportal.bg%2Fnews.php%3Fnews%3D813910

Средбата заврши во 11-тата рунда по три последователни нокаунди.

Тоа беше 29-тата победа (14 со нокаут) за скандалозниот Британец. Тој ја освои титулата во мај. Тогаш победи Шефат Ишуфи.

Саундерс е еден од најблиските пријатели на Тајсон Фјури.

print