Бени Османоски го освои шампионскиот појас на ИСКА (ВИДЕО)

Beni sampion na ISKA

Бени Османоски го освои појасот во К-1 на ИСКА Ворлдчемпион во Луцрен, Швајцарија, на „Луцерн фајт најт-гала микс тај бокс и К-1.

Османоски го совлада Абдел Мулај од Франција во категоријата до 82,5 килограми со нокаут во втората рунда.

Овде може да ја погледнете победата на Османоски.

Ipon.mk/В. Д.

print