Балканец ќе учествува на „Јозеф Свобода“ во Братислава

Balkanec cela ekipa 2016

Борачите на БК Балканец викендов ќе настапат на вториот Меѓународен меморијален турнир „Јозеф Свобода“ во Братислава (Словачка), и во сениорска и во младинска конкуренција.

На овој турнир ќе учествуваат борачи од 17 држави, борачите на Балканец ќе настапат по петти пат.

За Блаканец ќе настапат: 61кг Давор Тасев, 74 кг Александар Донев,
84 кг Бобан Савов и Михаил Николов и 97 кг Стефан Никовски.
Со борачите ќе патуваат и тренерите: Дејан Богданов и Мики Тодоров.
Ipon.mk/ В. Д.

print

Можеби ќе ви се допадне...