За младите борачи на Балканец две бронзи во Петрич (ФОТО)

Ненад Панов и Дарио Димитров од Балканец освоија бронзени медали на седмиот Меѓународен турнир во борење слободен стил „Серафим Барзаков“ во Петрич, Бугарија.

Панов настапи во категоријата до 42 килограми, Димитров до 47кг.

Ipon.mk/В.Д.

print

Можеби ќе ви се допадне...