Баду Џек го тресна судијата (ВИДЕО)

За време на борбата за титулата на ВБЦ во полутешка категорија во Торонто, предизвикувачот Баду Џек случајно го погоди судијата.

Борбата меѓу Адонис Стивенсон и Швеѓанецот заврши со нерешено, а со тоа Хаитецот ја одбрани титулата, а пред карјот на борбата Џек случајно го удри судијата Јан Џон Луис додека се обидуваше да ги раздвои.

Судијата имаше среќа што ова се случи на крајот на борбата, додека Џек веќе беше уморен.

На поранешниот светски првак во две тежински категории ова не му е прв пат да го удари судијата во рингот. Истото се случи и во борбата против Џејмс Дегејл во јануари 2017 година, која исто така заврши нерешено.

https://twitter.com/mrgeoffpeters/status/998059905302126592?ref_src=twsrc%5Etfw&ref_url=http%3A%2F%2Fwww.croring.com%2Fnews%2Fvideo-badou-jack-ponovno-zamalo-nokautirao-suca%2F21388.aspx

.

print