Бадр Хари: Се приближуваме до неоспорната реалност

Бадр Хари е сигурен дека може да стане шампион во тешка категорија во Глори.

Рико Верховен, ѕвездата на организацијата во тешка категорија, е слободен агент и предупреди дека ќе се врати во Глори, но и дека сака да се бори против Хари во декември. Верховен монгу години доминира и нема кој да го симне од тронот. Хари и Рико се бореа во 2016 година, а мароканскиот борец ја доби првата рунда, но во втората заработи повреда и загуби со ТКО. Верховен успеа да забележи уште 5 победи по победата над Хари, а Бадр го порази Хесди Гергес, но победата му беше одземена, бидејќи не го помина допинг тестот. Во моментов тој е казнет, ​​но казната наскоро истекува и тој верува дека се приближува до непобитната реалност, според него, е титулата во тешка категорија:

„Секојдневно се приближуваме до непобитната реалност. Тие не се подготвени за мене“.

Бадр гопродолжи договорот за три години.

print