Бадр Хари се враќа на Глори, најверојатно со Џамал Бен Садик

Кик бокс легендата Бадр Хари се враќа во рингот на Глори 64 на 2 март во Франција. Неговиот противник се уште не е познат, но најверојатно тоа ќе биде неговиот сонародник Џамал ​​Бен Садик.

Минатата година двајцата се договорија да се сретнат, но работите тргна во друга насока и Садик зеде учество во турнирот на Глори во тешка категорија, каде што за една вечер победи тројца борци и го освои турнирот.

Од друга страна, Хари има само две борби во глори, прво загуби во дебито од Рико Верховен, затоа што си ја повреди раката, а во втората битка успеа да победи со одлука на судиите Хесди Гергес.

View this post on Instagram

March 9, 2019 Strasbourg, France #GLORY64

A post shared by GLORY Kickboxing (@glorykickboxing) on

.

print