Бадр Хари не ја скршил раката во мечот со Верховен

badr-hari-rico-vo-borba

Бадр Хари не ја скршил раката во борбата со Рико Верховен во Оберхаузен, Германија.

Мароканецот во мечот го скинат мускулот на десната рака, вели неговиот тренер Мајк Пасениер.

„Голден бој“ поради повреда мораше да ја предаде саботната борба со Холанѓанецот во втората рунда.

Пасениер додаде дека единствени правилен крај на оваа приказна е реванш.

„Да бевме декласирани ќе му речев: Бадр, престари сме. Не можеме веќе вака. Но, ова беше далеку од тоа. Му се спротивставивме и го повредивме. Но , ќе се вратмиме, холандскиот кикбоксер има на што да се радува“.

print

Можеби ќе ви се допадне...