Бадр Хари: Не се поготовени за мене (ВИДЕО)

 

Легендарниот кикбоксер Бадр Хари сподели видео на социјалните мрежи со наслов „ГЛАД“, испраќајќи порака до сите борци на Глори во тешка категорија дека не се подготвени за него.

H U N G E R #TheyAreNotPrepared

A post shared by Badr Hari (@badrhariofficial) on

Be ready for what is coming… #Casablanca #Gym #TheBestOrNothing

A post shared by Badr Hari (@badrhariofficial) on

Бадр Хари засилено тренира и се подготвува за наредната битка во Глори. Тој е со скор 1-1 во организацијата и веројатно неговиот следен противник ќе биде шампионот Рико Верховен. Тие се сретнаа во рингот во 2016 година, а Верховен победи, бидејќи Хари ја скрши раката и не можеше да ја продолжи битката. Но, тогаш Бадр се заколна дека ќе го нокаутира следниот пат.

print